gry fabularne o co chodzi
gry fabularne o co chodzi

gry fabularne o co chodzi

gry fabularne o co chodzi Letnie imprezy na brzegu są pełne fałszywych naciągaczy i pasożytów ssących przyjemność i pieniądze ze swojego gospodarza. Idealna dziewczyna jest wydrążony i tchórzem, kiedy wióry są na dole. Facet szmat do bogactwa robi fortunę, bo robi to nielegalnie.

Gatsby traci swoją utopię, gdy Daisy slinks powrotem do Toma. Nick mówi "- stracił starą ciepły świat, zapłacił wysoką cenę za życia zbyt długo z jednym śnie." Chwilę później on zamordowany.

Potem, być może najlepszy ostatniej stronie w literaturze amerykańskiej, Fitzgerald wykopuje tragedii o jeden poziom końcowy, gdy mówi o utraconej obietnicą samego kraju. Duchowy ideał, który zaczęliśmy trzysta lat temu został uszkodzony, ale nic materialnego pożądania. Ale też mówi, do Ameryki, partia jest skończona. Prawdziwa wartość pola Rzeczypospolitej, tej ziemi. Prawdziwa wartość jest osobą z charakterem jak dobry ole Nicka.

"- Jak księżyc wzrosła wyższe nieistotne domy zaczęły topnieć, aż stopniowo zdałem sobie sprawę z tego, że tutaj starej wyspie kwiecisty raz na oczach holenderskich marynarzy - świeże, zielone piersi nowego świata ... za przejściowy zaczarowany chwilę człowiek musi mieć wstrzymał oddech w obecności tego kontynentu, zmuszony do estetycznej kontemplacji on nie zrozumiałym, ani pożądane, twarzą w twarz po raz ostatni w historii z czymś odpowiednim do jego zdolność do zachwytu.

"- Sen [Gatsby za] musiało wydawało się tak blisko, że ledwo mógł nie pojąć On nie wiedział, że to już za sobą, gdzieś się w tym rozległym zapomnienie poza miastem, gdzie ciemne obszary republiki walcowanej. na podstawie nocy.

"Gatsby wierzył w zielone światła, orgiastyczna przyszłość, która z roku na rok cofa się przed nami, to umyka nam wtedy, ale to nieważne. - Jutro będziemy działać szybko, wyciągnę nasze ramiona dalej - I pewnego pięknego ranka -

"Więc pokazał on, łodzie pod prąd, ponoszone nieustannie powrotem do przeszłości."

Tak kończy się Wielkim Amerykańska opowieść.

Artykuł dzięki: